UpArrow

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

רוצים פוד-טראק?

handi

אפשרויות נגישות

עצור אנימציה

בטל צבעים

שנה גודל גופן

אפס הגדרות

מזער תפריט

דף הבית

משאיות האוכל

המגזין

פסטיבלים

צור קשר

פוד טראק מגזין

איך מקימים פוד טראק?

מתוך יומנו של מיסטר פוד טראק/ שף גיא פרץ

שף גיא פרץ | פוד טראק מגזין | פורסם: 20/2/2018

באופן אישי אני יכול לאמור כי הדבר המשותף לכל טבח/ שף הוא החלום להקים פוד טראק. מה זה אומר? מטבח נייד על גלגלים, שיכול להגיע לכל מקום, בו כל אחד מגשים את החלום האישי שלו. לפני כשנתיים החלטתי להגשים את החלום שלי ולאחר פרויקט גדול שעשיתי באיי יוון, הקמתי את "טברנה אקספרס"- פוד טראק יווני לאירועים. התגובות הראשונות שקיבלתי מסביב היו "אסור לעשות פוד טראק בישראל", האומנם זה נכון, אסור לעמוד היכן שמתחשק ולמכור אוכל, אך בכל תחום זה הסיפור בישראל ובכלל בעולם. אך אכן יש את הדרך הראויה לעשות את הדברים נכון! אז מה מותר ומה אסור לעשות בתחום הפוד טראק?

 

 

הפוד טראק בישראל מאושר כמטבח קצה וכקייטרינג ומין ההיגיון שכך יהיה, זאת מאחר שתהליכי ייצור המזון דורשים מדורים שונים במטבח, כגון: שטיפה וחיטוי ירקות, עיבוד בשר, עיבוד דגים, הכנות חמות וצינון מבוקר ולכן ה"פוד טראק" משמש בעיקר כמטבח קצה, שנועד לסגור את המנה בצלייה אחרונה וטרייה לפני הגשה, להתמקד בהגשת המנות ולעמוד בהספק. הפוד טראק לא נועד להביא אליו מוצרים שזקוקים לשטיפה, אלא מוצרים שעברו כבר את כל תהליך ההכנה הראשוני, מוקפדים בקירור מבוקר ומורשה. ה"פוד טראק" עצמו צריך להתמקד בצליית המנות, בטיגון, בהרכבה וכמובן במכירה בקצב גבוה.

 

 

כיום, מגמת ה"פוד טראק" בישראל בשיאה ובהתפתחות מתמדת, נראה כי שפים יצירתיים ומוכרים כבר נמצאים בתחום ונחשפים לעולם הפוד טראק, מאחר שהם מבינים את היתרונות, לאור ניסיונם הרב. כמו כן, גם עיריות ורשויות מבינות כי זה הדבר הבא ובימים אלו יוצאים מכרזים של מספר רשויות, להצבת פוד טראקים במיקומים שונים. אין זה אומר כי כל אחד שרוצה לקנות פוד טראק צריך לפתוח מטבח יצרני ולהקים חברת קייטרינג, לצורך כך ישנן חברות קייטרינג גדולות שמעניקות שירותים לפוד טראקים, כגון הכנת מוצרים ברמת הכנה מתקדמת, בהתאמה אישית לכל אחד, או שכירת שטחי עבודה במפעל המזון שלהם. השכרת השטחים עובדת לפי יום, שעה, מטר וכן עוד פונקציות, בהתאם לרצונות של כל לקוח, על מנת שהפוד טראק יעבוד באופן חוקי והיגייני, ברמה גבוהה ומבוקרת.

 

 

פוד טראק| בלי להסתכן

ענף המסעדנות הוא ענף בסיכון שעובר המון קשיים, לכן הפוד טראק הינו הפתרון האולטימטיבי שיכול בהשקעה נמוכה יחסית, להביא תשואה גבוהה ורווחית ללא תקורות- חשמל, ארנונה, שכירות והוצאות כבדות, המעיקות על העסק ובדרך כלל הסיבה לסגירה של מסעדות רבות בארץ.

 

 

אז איך עושים את זה?

לפני הכול, חשוב לבנות קונספט קולינרי ייחודי, בו תקבעו מה תחום העיסוק בו תרצו לעסוק- בתחום המזון.

 

לאחר מכן מתכננים את המטבח הנכון, שיעמוד בהספק ויהווה את סגנון הבישול האישי שלכם.

 

הכיף הגדול- בוחרים את הפוד טראק המתאים, בייעוץ מקצועי, אליו מתאימים אבזור קולינרי, עיצוב ואבזור הפוד טראק.

 

יוצרים קשר עם חברת קייטרינג ויחד מפתחים את מוצרי המזון, שדורשים תהליכים מקדימים, כגון טיפול נכון בבשר, חיטוי ירקות, הכנת רטבים, הכנת סלטים שדורשים בישול מוקדם, מרינדות ועוד.

 

הגיע הזמן לעבוד- בודקים איפה מותר לעבוד, יש מגוון אפשרויות: פסטיבלי אוכל ואירועים פרטיים, מפיקי אירועים, עיריות ורשויות ומציעים לכולם את התכנים הקולינריים שלכם.

 

 

הגיע הזמן למכור- רוכלות- אם חלק מהתכנית העסקית שלכם זה לעמוד בפינות רחוב או אזורי תעשייה, גשו לרשות המקומית והציגו את התכנית העסקית, יחד עם החיבור למטבח מורשה ממשרד הבריאות ובקשו רישיון רוכלות לפוד טראק שלכם. רבים טועים וחושבים שבעולם, מחוץ לישראל מותר לעשות הכול עם פוד טראק, אך זו טעות. בעולם, מדובר בעסק מוסדר עם תהליכי בקרה של רישוי עסקים ועלויות זיכיון גבוהות מאוד לפינות רחוב אטרקטיביות.

 

 

כמובן שאם חלמתם לעמוד מול מתחם מסעדות, זו לא מציאותי, אך לא חסרים מקומות עם צרכים קולינריים וצורך של הרשויות לתוכן קולינרי נוסף והרשויות ישמחו לעזור בכך. אז נכון, במרכז תל אביב אין פוד טראק, אך ככל שהמגמה תתרחב זה יגיע גם לשם, כרגע יש מספיק מקומות פרנסה חוקיים לעבודה.

 

אשמח לעמוד לרשותכם ולכוון אתכם בהגשמת החלום האישי שלכם,

מיסטר פוד טראק

שף גיא פרץ.

צור קשר

להצטרפות

עקבו אחרינו:

כל סוגי הטראקים

כל הזכויות שמורות ל - "פורטל משאיות האוכל" // סטודיו תדמית בניית אתרים